گروه ورزشی و فرهنگی مالکی، کانونی است که از گردهمایی افرادی علاقه مند به ورزش و فعالیتهای سالم اجتماعی فرهنگی تشکیل شده است. این گروه با این اعتقاد که جامعه ما در شرایط کنونی بیش از هر چیز به نزدیکی و تفاهم و همکاری و همفکری مردم در امور مختلف اجتماعی و از جمله امر ورزش نیاز دارد، در اوایل سال 1365 تاسیس شد و پیراهنی به رنگ سبز را که نشانه آرامش و خرمی و شادی است برای پوشش افراد خود انتخاب کرد.

اعضای اولیه گروه موسس ده نفر بودند پس از اینکه به تعداد اعضا به ترتیب و مرور زمان اضافه می گردید آرام آرام ضرورت هیاًت مدیره احساس می‌شد به همین منظور اعضا از بین خود هیاًت مدیره‌ای مرکب از پنج نفر را انتخاب کردند. طی هشت سال اخیر نزدیک به ششصد نفر به گروه پیوسته اند، مدتی را به فعالیتهای ورزشی و اجتماعی پرداخته و سپس از آن جدا شدند که مسلماً فکر و اندیشه و اعتقاد و همکاری و هماهنگی در امور اجتماعی را با خود به درون جامعه همراه برده‌اند. شمار اعضای گروه هم اکنون بیش از دویست نفر است که سن آنها بین بیست تا هفتاد سال می‌باشد‌.

اگر چه چند نفری از آنان از نظر سنی و شغلی بازنشسته شده اند ولی همگی از فعالین اجتماع امروز مملکت هستند که در پستهای مهم چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی به کار مشغولند.

در بین افراد چند نفری پزشک، استاد دانشگاه، صاحب منصب اداری و ارتشی شاغل و بازنشسته حقوقدان، مهندسین مشاور، طراح و مجری، خلبان شرکتهای مسافری، صاحبان کارخانه جات، کارمندان دولت، تجار، کسبه و دانشجویان حضور دارند. این گروه در حال حاظر با هدف ارائه کمکهای اجتماعی، گسترش دادن به امر ورزش در حد خانواده و جامعه شهری، دور شدن از تباهیها و اقدام در سالم سازی محیط اجتماعی، گرویدن به اخلاق ورزشی و مردانگی که در بردارنده جنبه های انسانی و روشهای مسالمت آمیز زندگی اجتماعی است، از همه علاقه مندان به امر ورزشهای دسته جمعی و بدنسازی و یاری رساندن به همنوعان خود دعوت می‌کننکه به آنان بپیوندندو وظیفه اجتماعی موثری را در جامعه بر عهده گیرند.

مشخصات فردی:

نام و نام خانوادگی: اکبر مالکی

سال تولد: 1324 خورشیدی

شغل اصلی: دبیر ورزش هنرستانهای تهران

وضعیت خانوادگی: متاًهل و دارای یک فرزند پسر و دو دختر دوقلو

سابقه ورزشی: بیش از 50 سال

باشگاهها: جوانان شاهین، جعفری، عقاب، سپاهان و تراکتور سازی

مربیان: همایون بهزادی، ناصر عظیمی، حسین فکری، سوچ مجارستانی و فرانک اوفارل انگلیسی

مقامهای کسب شده: قهرمانی آموزشگاههای تهران و کشور و چندین مقام قهرمانی همراه با باشگاهها، تیم ارتش و تیم ملی ایران

سابقه مربی‌گری: بیش از 15 سال در تیم‌های سرخ حصار، تهران جوان، پورا و تیم های جوانان و بزرگسالان ملی ایران

دوره های مربی‌گری‌: شرکت در کلاسهای مربی‌گری فوتبال، به مدیریت دتمارکرامر و هانس مدرسین بین المللی فوتبال و اخذ دیپلم درجه یک مربی‌گری و همچنین شرکت در دوره های پزشکی ورزشی (مدیسین اسپورت) فدراسیون بین المللی و اخذ دیپلم، کسب جایزه ملی بقراط در سال 92، کسب بهترین برنامه ورزشی شبکه 3

مسافرت های ورزشی: به کشورهای متعددی در آسیا و اروپا

خصوصیات بارز اخلاقی: وقت شناس، جدی، صمیمی و اهل معاشرت، کم انعطاف معتقد و پای بند به انجام وظیفه ای که به عهده گرفته است اهل مطالعه و تحقیق در امر ورزش خصوصاً ورزش میانسالان

گروه ورزشی مالکی (جاویدان)

طراحی سایت و سئو : بیت آبی (آریا سافت)